Aby si miloval Boha, Roztiahni krídla

5 JANUÁRA 2024
“Miluj Boha celým svojím srdcom, celou svojou dušou a všetkými svojimi prostriedkami”

Ako sa vták vznáša po oblohe na svojich dvoch krídlach, tak sa prikázanie nesie nahor na krídlach lásky a bázne. Okrem toho, milovať Boha je prikázanie – jedno zo šiestich, ktoré sú použiteľné v každom okamihu bdenia.

Otázne je, ako si pestujeme krídla? Ak nemiluješ, čo ti pomôže mať prikázanie milovať?

Ako sa ukázalo, narodili sme sa s krídlami – potrebujeme len nejaké cvičenie, aby sme ich rozvinuli a dokázali nimi mávať. Máme vrodenú lásku k Bohu, ale ako je napísané v Slove, ak o Bohu nikdy nepremýšľaš, je ťažké cítiť k Nemu lásku. Takže skús nasledovné:

a) Ráno pred modlitbou premýšľaj o Božej veľkosti. Premýšľaj o zázrakoch Jeho stvorenia. Predstav si, čo je potrebné na uvedenie takého miesta do chodu – bez absolútneho zmätku – a potom na udržanie Jeho existencie v každom okamihu.
b) Potom sa zamysli nad svojou relatívnou malosťou, aký bezvýznamný vedľa takej Veľkosti si.
c) A teraz si predstav, ako tento nevyspytateľne veľký Stvoriteľ takpovediac odkladá všetko nabok, aby venoval pozornosť tvojim modlitbám, pomohol ti urobiť prikázania, naučil ťa Zákon a celkovo ťa previedol životom. Jeho láska k tebe je taká nekonečná ako On.
d) Opakuj to denne, kým dosiahneš lásku.

Teraz, keď máš krídla, pošli niekoľko prikázaní lietať. Na tomto svete máš cieľ – rob to z lásky! Je to oveľa príjemnejšie ako sa životom iba predierať.

Preto je láska nákazlivým prikázaním: Keď ostatní vidia niekoho, koho život poháňa láska k Bohu, aj oni rozvinú krídla, aby lietali s Ním.

Najnovšie príspevky