Kurz Pane, nauč nás Modliť sa

1 FEBRUÁRA 2023

Kurz: Pane, nauč nás modliť sa

Dovoľ mi pár otázok:

  • Vieš sa modliť? Nie, nemyslím tým recitovanie básničiek z kníh ani brožúrok.
  • Omrzeli ťa nekonečné modlitby bez výsledku?
  • Chceš sa zhovárať s Bohom tak, že Ho počuješ, rozumieš Mu a vedieš s Ním v dialóg ako Abrahám?
  • Chceš aj ty vidieť ovocie tvojich modlitieb?

Kurz bol pre každého, kto s pokorou duše vyznáva: Pane, nauč nás modliť sa.

Uskutočnil sa v dňoch od 28.10 do 30.10.2022. Jeho obsahom bolo všetko, čo sa rozhovoru s Bohom týka, vrátane siedmych zjavení modlitby – špeciálne náuka najmocnejšej z modlitieb: Príhovoru a modlitba, modlitba a modlitba

Zámerom  kurzu bolo pomôcť bratom a sestrám pochopiť ČO aj PREČO v modlitbe, a naučiť ťa modliť sa efektívne, nie spraviť z človeka modliaci sa stroj. Aby sa na všetkých splnilo Božie prisľúbenie: Aby ste boli VŽDY a VO VŠETKOM VYSLYŠANÍ. 

A tu sú niekoľkjé svedectvá účastníkov kurzu:

Stávalo sa mi, čo asi každému. Že sa modlím, a stále mi niečo chýba, vyzerá to akoby Boh nepočul, nemám odpovede a vlastne ani žiadne ovocie. Až si nakoniec duša povzdychne: “Pane, nauč ma modliť sa!” A že Boh je dobrý, pozorný a láskavý, a koná rýchlo, nie je prekvapením, že pozvanie na kurz s týmto názvom prišlo expresne. Nikdy ma neprestane udivovať Božia dobrota a štedrosť, to ako vždy prekvapí, ked mňa máta môj ľudský pohľad a očakávania, a On ku mne príde svojím nezameniteľným Božím spôsobom. Nech sa každá duša rozpráva s Bohom tak ako Abrahám, Mojžiš či Dávid, nech vidí ovocie svojich modlitieb! Chvála Pánovi!

Martina, absolventka kurzu Modlitba

Poučil ma ako sa správne vyznávať – chváliť – prosiť – uctievať a prihovárať k nášmu Nebeskému Otcovi. Ako sa s Ním zjednocovať – komunikovať, aby sme mohli byť vyslyšaní v našich potrebách – ON je všemohúca všímavosť. Modliť sa, aby ovocím bola viera – láska -služba – pokoj. Ďakujem za modlitby mojích Bratov a Sestier v Kristovi za radosť a pokoj v mojom živote a v živote môjho manželstva.

Marta, absolventka kurzu Modlitba

Ďakujem Bohu za náuku kurzu Pane, nauč nás modliť sa. Pochopila som, že jedine Božím spôsobom sa modliť je skutočným rozhovorom s Bohom. Je tiež klúčovým spôsobom ako s Ním budujem vzťah. Aleluja!

Ivana, absolventka kurzu Modlitba