Hmota a Forma

4 SEPTEMBRA 2023
Záhradník vyrába hmotu. Remeselník vytvára formu. Ale Ten, Ktorý dýcha v našej duši, Jeho dych je jej podstatou a Jeho svetlo je jej formou.

Tu je prorokov opis židovského národa:

Iz 60:21: Aj tvoj ľud bude celý spravodlivý; oni navždy zdedia Zem, Výhonok Mojej výsadby, dielo Mojich rúk, aby som Ja bol oslávený

Tu je jeho vnútorný význam:

Sme ako dielo rúk remeselníka. Ako remeslo uspokojuje oko svojho umelca, tak aj my sme tu, aby sme naplnili vôľu nášho Stvoriteľa.

Ale sme viac ako úspešný projekt. Sme tiež výhonkom Jeho výsadby, katalyzátorom veľkej zmeny nad očakávania.

Ako malý žaluď, ktorý sa rozkladá v zemi, je katalyzátorom pre vznik obrovského dubu z uhlíka vo vzduchu, tak aj naše duše, zasadené v tomto pozemskom svete, posúvajú tento svet ďaleko za to, na čo bol stvorený.

A ak sa pýtaš: Ako by mohlo byť niečo na niečo lepšie, ako na to, na čo to stvoril Boh?

Odpoveď je, že Boh stvoril Nebesia, aby žiarili Jeho svetlom, a pozemský svet, aby to svetlo skryl, ale Jeho tajnou túžbou bolo, aby všetky veci žiarili.

Takže, ako to semienko, naše duše prelomia všetky bariéry a spoja ich. S každým slovom Boha, ktoré hovoríme, s každým prikázaním a láskavým skutkom, ktorý robíme, Božie Svetlo žiari zvnútra zeme a prerastá nad predstavivosť.

Naše duše sa opäť vrátia na túto zem, keď príde čas. A budeme žiť večný, Boží život v tomto svete, ktorý sme znovu vytvorili, ako dni Nebies na Zemi.

Najnovšie príspevky