Kde si, Rodič?

24 AUGUSTA 2023
V Západných krajinách DNES existuje nielen ohavná zvrátená tzv. sexuálna náuka detí predškolského a školského veku, ale už aj mastrubácia bábätiek v jasliach! Čítaš správne. Toto ti v slovenských médiách nepovie nik, lebo tie sledujú inú agendu. Nie pravdu. Situácia je alarmujúca. Avšak VŠETCI náboženskí predstavitelia vo všetkých pádoch zaryto mlčia, obetujúc deti svojich veriacich na oltároch bezbožnej zvrátenosti, ktorú čaká rovnaký osud ako starobylé mestá Sodomu a Amoru. Tým sami dokazujú pravdu Boha, že najväčšie náboženstvo sveta je Matkou Prostitútok, ohavností a hnusu modiel, spitou vínom vášne svojho smilstva (viď Zjv 17). Boh neklamal ani tu. Nikdy.

Toto je prvý zo vstupov z relácie Tuckera Carlsona, bývalého moderátora FOX News v USA. Vstup je výťahom z jeho rozhovoru s kandidátom Vivekom Ramaswamym, ktorý kandiduje za prezidenta USA. Ale nebojí sa skutočnú zvrátenosť kultov, ktorá je predmetom prepytujem výuky už aj Slovenských škol, pomenovať pravým menom. Hovorí priamo, bez obalu a spôsobom, ktorý jasne zjavuje “za koho kopú” všetky náboženstvá sveta a ich formy, keď pod rúškom zákona o výuke sexuálneho zotročenia a zvrátenosti hovoria ako o náuke. A to pre deti od útleho veku. Otázkou je: Prečo rodičia mlčia?

Tu je časť spomínaného rozhovoru:

T.C:  Ale chcem zahrať ešte posledný, chcem zahrať zvukovú sústo, SOT, ako hovoríme, od vás na stope kampane. Myslím, že toto je výmena názorov, ktorá veľa hovorí tam, kde vás osloví pansexuál (muž, alebo žena, sexuálne alebo romanticky priťahovaný/á k ľuďom akéhokoľvek pohlavia). Tu je to, čo sa stalo ďalej.

Žena: Len ma zaujímalo, aký je váš názor na LGBTQ komunitu?

V.R: Nemyslím si, že je to jedna komunita.

Žena: Naozaj?

V.R: Áno. Ako by to mohlo byť, práve ste rozmačkali abecednú polievku. Transsexuáli sú zásadne v napätí s gaymi, ak sa ma pýtate. Ale aký je váš názor?

Žena: Ja osobne som pansexuál, tak ma len zaujímalo, aký máte názor na páry rovnakého pohlavia.

V.R: Nemám negatívny názor na páry rovnakého pohlavia, ale mám negatívny názor na tyraniu menšiny. Takže si myslím, že v mene ochrany pred tyraniou väčšiny a v histórii tejto krajiny sú časy, keď sme mali tyraniu väčšiny. Teraz sme v mene ochrany pred tyraniou väčšiny vytvorili novú tyraniu menšiny. A myslím si, že to je nesprávne.
Nemyslím si, že niekto, kto je veriaci, by mal byť nútený odbaviť svadbu, s ktorou nesúhlasí.
Nemyslím si, že niekto, kto je žena, ktorá naozaj tvrdo pracovala na svojich úspechoch, by mal byť nútený súťažiť s biologickým mužom v súťaži v plávaní.
Nemyslím si, že niekto, kto je žena, ktorá rešpektuje svoju telesnú autonómiu a dôstojnosť, by mala byť nútená prezliekať sa v šatni s mužom.
To nie je sloboda. To je útlak.
A preto verím, že žijeme v krajine, kde by sa slobodní dospelí mali slobodne obliekať, ako chcú, správať sa, ako chcú. A to je v poriadku.
Ale neutláčaš.
Nestaneš sa utláčateľom tým, že to budeš vnucovať iným.
A to sa týka najmä detí, pretože deti nie sú rovnaké ako dospelí.

T.C: Je to krásna odpoveď v mnohých smeroch. Ale chcem len analyzovať vašu počiatočnú odpoveď, tri časti o nej, ktoré milujem. Príde a povie: Aký je váš názor na LGBT komunitu? Najprv spochybňujete premisu samotnej otázky. Aká komunita… trans je zásadne v napätí s gaymi, ako hovoríš? Po druhé, ste úplne pokojný a vysvetľujete sa. A po tretie: Poviete, aký je váš názor?

V.R: Áno.

T.C: A vy jej to hodíte späť. Ale k prvej veci. Trans je zásadne v napätí s gaymi. Nepočul som, že by to niekto povedal na verejnosti. Čo tým myslíte?

V.R: No, v prvom rade som začal s L a BG. Väčšina lesbičiek nemá rada gayov a naopak. Ale teraz stále pridávaš.

T.C: Nemyslím si, že sa to dá povedať, je to taká pravda.

V.R: A potom akosi ďalej začnete hrať toto, kde trans je úplne divná, oddelená vec, ktorá je ako, takže ako keby ste to porovnávali ako abecednú polievku, len aby ste vytvorili deštrukciu moderného poriadku my versus oni.

T.C: Mal by som povedať, že v štúdiu je niekto, kto prikyvuje, kto vie, že to, čo ste práve povedali, je pravda.

V.R: Je to pravda. Teda naozaj. A tak, viete, pravdou je, mohli by sme si s tým užiť veľa zábavy, ale vezmite si niektoré z predpokladov a zistite, či to logicky dáva zmysel, dobre? Ako jeden z predpokladov v hnutí za práva gayov, ktoré, viete, som tomu naozaj otvorený, ale je to len čiastočne z toho, ako sme v tejto krajine vytvorili práva gayov, že pohlavie osoby, ktorá vás priťahuje, je pevne dané v deň, keď ste sa narodili, aj keď neexistuje gén pre gayov. To je… No, ak z toho urobíte jeden hnutie, LGBT hnutie, je to to isté hnutie, ktoré teraz hovorí aj to, že váš vlastný sex je v priebehu vášho života úplne premenlivý. Aj keď existuje definitívny pohlavný chromozóm. Akoby ste nemohli veriť týmto dvom veciam súčasne. Sú zásadne…

T.C: Nezmyselné.

V.R: Je to nezmysel. A tak, a tak to odhaľuje, čo sa deje, Tucker, je to tak. Toto sú kultové systémy viery, však? Pretože ak je to náboženský kult, ak sa hlásite k náboženstvu, potom nemusíte, myslím, nemáte žiadnu povinnosť logiky. A najhoršie náboženstvá sú tie, ktoré sa nedokážu uznať ako náboženstvá. Myslím si, že náboženské náboženstvo môže byť skvelá vec. Vy aj ja sme obaja zástancami náboženstva, zástancami viery. Ak si to uvedomíme, v skutočnosti prejavujeme vieru.

Ale najnebezpečnejšie náboženstvá zo všetkých sú tie, ktoré tvrdia, že sú sekulárne, ale v skutočnosti sú náboženské vo svojom presvedčení. A jeden zo spôsobov, ako môžete vyfajčiť, že je to náboženstvo, sú práve tieto inherentné napätia, ktorým potom dáte vlajku a dáte tomu symboliku. Dáš tomu idol. Prvý idol nebol dosť dobrý, dúhová vlajka.

Potom museli vyrobiť trans vlajku, vylepšenú verziu, zlatý idol. Začali tou striebornou. A preto tu ide o formu modlárstva a trans vlajku, ktorá je symbolom širšieho náboženského presvedčenia.

Je to niečo podobné, čo vidíte v klimatickom hnutí, v skutočnosti sa mi to páči, pretože sa dostanete k podstate toho, čo sa deje, tým, že odhalíte jeho nelogiku. Podobne ako v klíme existuje paralela toho, čo sa deje s LGBT, s klímou. Myslíš na dva rôzne problémy. O čom to rozprávaš? No, tí istí ľudia, ktorí sú v rozpore s emisiami uhlíka tu v Spojených štátoch, sú úplne v poriadku s presunom týchto emisií uhlíka do Číny, hoci sme sa zaoberali údajne globálnym otepľovaním. Alebo tí istí ľudia, ktorí boli voči uhlíkovým emisiám nepriateľskí, sú tiež nepriateľský voči jadrovej energii, ktorá je najproduktívnejšou formou výroby bezuhlíkovej energie, akú človek pozná. Znova, nemôžete veriť obom veciam naraz.

Pokiaľ sa nehlásiš k širšiemu náboženskému svetonázoru. A myslím si, že náboženstvo je vlastne to isté náboženstvo, či už súvisí s klimatickou dogmou, alebo či sa týka LGBTQplus-izmu, či už súvisí s rasovým wokeizmom. Je to širšia vízia, ktorá sa vymedzuje v opozícii k americkej vízii, k americkému spôsobu života, ktorý hovorí, že sme jednotlivci.

Jednotlivci, ktorí sú členmi týchto jednotiek, ktoré nazývame rodiny. Rodiny, ktoré sú včlenené do podštruktúry tejto veci, nazývame národ a národ, ktorý existuje pod širším Božím požehnaním. Jednotlivec, rodina, národ, Boh. To je jeden pohľad na svet.

A vec, ktorú tu popisujeme, je alternatívny svetonázor založený na rase, pohlaví a sexualite, na klíme. A jedna z vecí, ktoré cítim k niektorým ľuďom, ktorí sa prihlásili k tomuto náboženstvu… Trochu som súcitil s touto ženou. Viete, sú aj iní ako ona. V skutočnosti je na veľtrhu v štáte Iowa ešte jeden, ktorý mal podobné presvedčenie, ktoré ho alebo ich samotného, nech už bol akýkoľvek, rovnakým civilným spôsobom ako táto žena. Mal kravský zvonec a ten zvonil a bolo to v rozpore s konverzáciou. Táto žena aspoň viedla rozhovor, trochu som s ňou súcitil, pretože to, čo som videl v jej očiach, bola taká, že nie je, nie je to zlý človek, ktorý sa snaží byť križiakom pre nejakú vieru, aby vyradil druhú stranu z podnikania. Tí ľudia existujú. Vlastne sa len stratila. Neviem, či to bolo ťažšie vidieť na kamere, ale bol som jej tvárou v tvár. A keď to vidím, tak som jej aj poďakoval. Povedal som: “Ďakujem Vám, že ste bola zdvorilá, a na oplátku vám poskytnem rovnakú zdvorilosť.” Mala hádam niečo po dvadsiatke. Je stratená. Je tam prázdnota. Áno. Tak som jej položil otázku späť. V odpovedi máte prázdny pohľad, sú to takmer tie isté prázdne pohľady, aké dostávam, keď sa pýtam väčšiny mladých ľudí v daný deň “čo to znamená byť Američan?” Ten istý prázdny pohľad. To je prázdnota. Je to ako jeleň vo svetle reflektorov. A myslím si, že toto je naša chvíľa, naša povinnosť, naša úloha lídrov. To je práca budúceho prezidenta USA, môže byť najdôležitejšia zo všetkých. Vyplniť toto prázdno odpoveďou na otázku, čo znamená byť Američanom? Čo to znamená byť tebou? Čo to znamená byť jednotlivcom a nie jazdiť na tektonickej platni skupinovej identity? Čo to znamená byť členom rodiny, rodinnej bunky, matkou a otcom? To vás podľa definície priviedlo na tento svet. Čo to znamená? Čo to znamená byť občanom tohto národa? Nie nejaký hmlistý, vágny globálny občan bojujúci proti klíme. Nie nie. Ale občan tohto národa na tejto zemi s týmito ideálmi. Čo znamená veriť v Boha? Byť národom pod Bohom?

Myslím, že to je naša chvíľa. A verím, že ak túto prázdnotu vyplníme skutočnou kladnou víziou, rozriedime tieto ostatné jedy na nepodstatné. Sú to príznaky. Sú to príznaky hlbšej rakoviny.

Samotná rakovina je prázdnota, čierna diera. Vyplňte túto prázdnotu skutočnou pozitívnou víziou toho, kým skutočne sme. Takto musíme vyhrať. A. To, čo ma v skutočnosti najviac frustruje na Republikánskej strane, Tucker, nie je ani neokonizmus v našej zahraničnej politike. A myslím, že ma to hlboko frustruje, ale zdá sa mi to riešiteľné prostredníctvom alternatívneho súboru politík, však? Môžem ísť robiť obchody na globálnej scéne a dúfajme, že budem úspešný, ak budem na tomto mieste. Myslím, že budem. Ale toto je v skutočnosti tá hlbšia výzva. Chrbticou sa môžete postaviť v zahraničí, v ekonomike alebo v čomkoľvek inom, ak aspoň najprv viete, kto naozaj ste. A to si myslím, že je oveľa ťažšia otázka. Nestane sa to prostredníctvom politiky, ale niekto nemusí byť prezidentom USA. Može byť. Môže to byť niekto, kto má mediálny výstup. Môže to byť náboženská postava, ale môže to byť aj rodič. Možno to nie je jedna osoba. Možno, čo si myslím, že bude skutočná odpoveď. Možno to budú musieť byť lídri v rôznych sférach nášho života, každý z nich vystúpi a s presvedčením prehovorí na otázku, kto vlastne sme. A myslím si, že americký prezident tam zohráva úlohu pri odpovedi na to, kto sme ako Američania. A vec, ktorá ma na Republikánskej strane skutočne frustruje, je, že viete, pred pár rokmi som napísal Woke Inc., bol si taký láskavý, že si mi pomohol s uvedením tej knihy s tebou. A mali sme skvelý rozhovor. A viete, veľa ľudí si to prečíta a Republikánska strana začne recitovať naspamäť naučenú kapitolu a verše z nielen z mojej knihy, ale možno sa páči aj iným, ale aj tej mojej, ale bez toho, aby v skutočnosti vedeli, ako sú dokonca. Hovoríme o tom, že rozumejú slovu, vyslovujú slová, ale v skutočnosti nerozumejú fenoménu, ktorým sa zaoberajú, čo vám bráni v tom, aby ste sa skutočne dostali k skutočnému riešeniu, ktorým je v skutočnosti pochopenie toho, že existuje hlbšia prázdnota a vákuum. To musíme naplniť vlastnou pozitívnou alternatívnou víziou. To si vyžaduje odvahu, to chce víziu, to si vyžaduje určitú úroveň predstavivosti toho, čo je skutočne možné. Netreba si to príliš predstavovať. Platilo to pre väčšinu našej histórie, takže možno z toho môžete čerpať. Takto to robím ja. Nechcem znovu vynájsť koleso, možno si len požičať od ľudí, ktorí túto vec uviedli do pohybu. Mali celkom dobrú predstavu o tom, čo robia. Ale práve to si tento moment vyžaduje. A buď sa pri tejto príležitosti povznesieme a vezmeme si ducha jari 1776 a nasmerujeme ho na jeho oživenie. Inak budeme Izraelitmi stratenými v púšti, ktorí žiadajú vrátiť sa a byť pod vládou faraóna. A presne taký je tento národ. Inak, na pochode k tomu, aby sme boli ovládaní, viete, ticho stať sa ľudom oviec, zatiaľ čo naša vláda môže byť vládou vlkov.

T.C: To je dokonalá analógia. Vivek Ramaswamy, ďakujem veľmi pekne. Veľa šťastia v diskusii.

V.R: Ďakujem.

Najnovšie príspevky