Obrezanie Negativity

30 OKTÓBRA 2023
Napriek Božiemu sľubu Abrahám a jeho manželka Sára ešte nemali žiadne deti. Sára preto požiadala svoju egyptskú otrokyňu Hagar, aby porodila Abrahámovi dieťa v nádeji, že aj ona počne.

Hagar počala skutočne rýchlo a z toho usúdila, že jej duchovné zásluhy sú väčšie ako zásluhy jej panej, a tak sa posmievala Sáre, ktorá potom povedala Abrahámovi, aby ju poslal preč. Agar porodila Abrahámovho prvého syna, Izmaela. O trinásť rokov neskôr Boh povedal Abrahámovi, že nadišiel čas, aby mal syna so Sárou, a v rámci prípravy na to by sa mal obrezať.

Gn 17:26: V ten deň bol Abrahám obrezaný.

Duchovne je obriezka odstránenie „predkožky srdca“, vrstvy apatie a nadutého ega, ktorá bráni nášmu skutočnému spojeniu s Bohom. Aby sme sa duchovne obrezali, musíme sa zbaviť pripútanosti k pôžitkárstvu.

Zvyčajne nie je také ťažké vzdať sa zjavných alebo hrubých materiálnych zadosťučinení. Ťažšie je odnaučiť sa od subtílnejších pút, ktorých negatívny vplyv na nás nemusí byť taký zjavný. Preto Boh sľúbil, že za nás dokončí proces duchovnej obriezky. Tento posledný aspekt obriezky sa v najplnšom zmysle prejaví až v Mesiášskej ére.

Obriezka je jediné prikázanie, ktoré je spečatené v našom fyzickom tele. Prostredníctvom nej je každý Veriaci fyzicky a neodvolateľne spojený s Bohom, a tak nám je daná moc prekonať naše hrubé, telesné pudy, aby sme prejavili svoj pravý, Boží charakter.

Najnovšie príspevky