Požiare na Havaji: “Riadená energetická zbraň”

21 OKTÓBRA 2023
Svetom sa rozbehli správy, že požiare na Havaji neboli náhodné, ani prirrodzené. Boli spôsobené „Riadenou energetickou zbraňou.“ A hoci BBC žurnalisti tvrdia, že toto aj aj ďalšie tvrdenia sú falošné, pozrime sa na fakty a spravme si vlastný názor na celú vec.

Autormi článku, ktorý požiare spôsobené riadenou zbraňou popiera, sú Shayan Sardarizadeh a Mike Wendling
BBC Verify a BBC News. O celej veci píšu nasledovné:

“Nepravdivé tvrdenia o smrteľných požiaroch na Havaji – vrátane toho, že katastrofu zorganizovali tieňové sily pomocou laserového lúča – získali na internete trakciu. Zavádzajúce príspevky pochádzajú z rôznych zdrojov a účtov, ale vo všeobecnosti naznačujú, že požiare úmyselne založili „elity“ alebo vládne agentúry.

Niektoré z najpopulárnejších teórií sú formulované v otázkach o „príbehu“ a tvrdia, že alternatívne názory sú „cenzurované“, napriek tomu, že zbierajú milióny názorov. Aj keď o Maui kolujú špecifické fámy, zapadajú do všeobecného vzorca opakovane pozorovaného po extrémnych poveternostných udalostiach a prírodných katastrofách – politicky motivovaní aktivisti, ktorí sa snažia bagatelizovať potenciálny vplyv klimatických zmien.

Videá a obrázky, ktoré tvrdia, že požiare neboli prírodnou katastrofou – a boli spôsobené „nasmerovanou energetickou zbraňou“, „laserovým lúčom“ alebo výbuchom – boli videné miliónkrát.

Jedno video prezreté 10 miliónov krát tvrdí, že ukazuje veľkú explóziu na Maui tesne pred požiarmi. Ale video bolo pôvodne vírusovým klipom zdieľaným na TikTok v máji, ktorý ukazuje výbuch transformátora v Čile. Čilská televízna sieť Chilevisión zverejnila správu o virálnom videu, ktorá potvrdila, že explózia bola výsledkom odpáleného transformátora spôsobeného silným vetrom.

Obraz horiaceho kostola na Havaji bol videný 9 miliónov krát, pričom tvrdí, že naň dopadá laserový lúč. Ale bolo to digitálne zmenené. Pôvodný obraz – kostol Waiola v Lahaine v plameňoch 8. augusta – nie je viditeľný žiadny laserový lúč ani lúč svetla.

Dva ďalšie falošné obrázky zaznamenali obrovské množstvo zobrazení. Jeden ukazuje ohnivú guľu a jasný pruh svetla stúpajúci k nočnej oblohe. Aj to bolo sprevádzané tvrdeniami, že požiare nie sú prirodzeným javom.

„Zaberanie pôdy Elitou“
Popri povestiach o „zbrani s riadenou energiou“ sa vo virálnych príspevkoch šírili špekulácie, že niektorí bohatí obyvatelia ostrova a majitelia druhých domov úmyselne založili lesné požiare, aby získali cennú pôdu v Lahaine.

Jedno virálne video obsahuje tvrdenia podcastera, že domorodí vlastníci pôdy na Maui odmietli predať pôdu spoločnostiam na správu investícií a bohatým miestnym obyvateľom. Všíma si falošné fámy o „zbrani s riadenou energiou“ a potom špekuluje, že na nich niečo môže byť, pretože spravodajské médiá tieto fámy nazvali „konšpiračné teórie“. 

Ďalšie vírusové vlákno bolo videné 10 miliónov krát na účte X (Twitter), ktorý často šíri nepravdivé informácie odhalené komunitnými poznámkami. Obsahuje zoznam bohatých ľudí, ktorí údajne vlastnia majetok na Maui, video vrátane leteckých záberov z Lahainy a tvrdí, že vzor ničenia je podozrivý.

Príčina alebo príčiny požiarov na Maui sú stále neznáme, ale neobjavili sa žiadne skutočné dôkazy, ktoré by naznačovali, že boli úmyselne založené v rámci zaberania pôdy. X do pondelka (14. augusta) na žiadosť o vyjadrenie neodpovedal.”  

Toľko žurnalisti médií, ktoré klamali verejnosť už mnohokrát a nikdy sa za svoju lož ani len neospravedlnili.Aké sú fakty celej veci?

  • Faktom je, že podľa obyvateľov ostrova Maui, sa požiar na Hawaii naozaj správal “divne.” Požiar vedel, ktoré domy patria Lady Gaga, Julii Roberts a iným hviezdam Hollywoodu a preto sa im vyhol. A nielen to. Požiar bol dokonca tak inteligentný, že sa vyhol aj mega firmám v okolí ako sú napr. Mc Donalds. Ale zoslabol, a nedokázal sa vyhnúť historickým miestam, ktoré bolo zakázané prestavať, ani domom obyvateľov ostrova. Navyše spôsobil, že počas hasenia ich domov, zrazu došla voda.
  • Navyše, aj elektromagnetické, riadené zbrane sú dnes realitou a ich testovanie prebieha už celé roky.
  • Realitou sú aj záujmy a plány OSN, zvané Agenda 21, podľa ktorej je záujmom elitárov tohto sveta prestavať územia krajín sveta na tzv. “15.minutové mestá”, rozumej na otvorené väzenia pre ľudí, z ktorých človek nebude môjsť ujsť.
  • Snaha konktrolovať svet a všetkých jeho obyvateľov je proroctvom Biblie o Jednotnej Svetovej Vláde a jej vodcovi – Antikristovi.
  • Náhody neexistujú. Všetko je následkom predchádzajúceho jasného a vedomého konania s cieľom a zámerom. Reakcia je totiž následkom Akcie. A Akcia vyvoláva Reakciu.
  • Ježiš hovorí: “Strom poznať po ovocí.” Čo je ovocím požiarov? Snaha havajskej vlády vybudovať z ostrova “Smart Island- 15 minutové mesto.”

Záver nech si spraví každý rozumný človek na základe poznania informácií o matérii z rôznych zdrojov sám.

Najnovšie príspevky