Priprav sa na Jeho príchod

28 OKTÓBRA 2020
Zlodeji pred sebou neposielajú žiadne varovania, že prichádzajú, takže vlámania sa sú zvyčajne náhle a šokujúce. A môžeme si byť istí, že Kristov návrat bude rovnako prekvapivý a šokujúci pre väčšinu ľudí na zemi.

Biblia hovorí, že Ježiš sa na zem vráti, keď ho väčšina ľudí bude najmenej čakať: keď nás spravodajstvo bude uisťovať, že je „Konečne pokoj!“ a celý svet bude zaneprázdnený záležitosťami tohto života (Mt 24:37–39). Práve vtedy nastane onen Big Bang!

Kresťanov by to však nemalo vôbec prekvapiť. Nám je Ježišom prikázané poznať a rozlišovať znamenia čias, hodnotiť priebeh udalostí a rásť v milosti, aj poznaní Boha. Každý, kto zachováva Jeho prikázania, bude bezpečne pripravený stretnúť Krista vo vzduchu, bez ohľadu na to, kedy príde. Pretože nežijeme v tme bludu a nevedomosti o Jeho návrate, ani čo sa týka udalostí našich čias, ktoré sú dôkazom prorokovaných znamení Jeho príchodu, mali by sme sa stále viac upierať na to, čo je v týchto nepokojných časoch skutočne dôležité: Božie Kráľovstvo a Jeho spravodlivosť.

Rovnako ako jeho Majster, aj Pavol nám prikazuje, aby sme si dávali pozor, a dodáva: „Buďte triezvi“ (1Sol 5:6). Myseľ triezveho človeka nie je nefalšovaná ničím, čo by spôsobilo zlý úsudok, pretože schopnosť opilca robiť správne rozhodnutia ovplyvňuje alkohol v jeho systéme. Ten, kto je triezvy, je rozvážny, opatrne zvažujúci situáciu, riešenie aj jeho aplikáciu, opatrný, pokojný a nepodlieha nijakým excesom. Opatrne zvážuje situácie a volí najrozumnejší postup.

Taký by mal byť náš postoj teraz, napriek tomu, čo sa dnes deje, aj napriek tomu, čo ľudia o načasovaní Kristovho návratu tvrdia. Sľub Jeho príchodu nebude odloženým ani oneskorený a veci nie sú také, aké vždy boli. Boží plán napreduje ďalej; Boh sám riadi udalosti, okolnosti a aj jednotlivcov na miesto, ktoré im On sám určil. Dostali sme miesta v prvom rade, aby sme boli svedkami najohromujúcejšej série prorockých naplnení v histórii ľudstva a aby sme si tieto miesta udržali, musíme sa strážiť, byť triezvi a pripravovať sa na návrat Ježiša Krista.

Nevieš ako? Prihlás sa na náš kurz Pochopenie Konca Čias , aby si pochopil proroctvá a postupnosť udalostí posledných čias a mohol sa pripraviť na Jeho príchod.

Lebo posledné časy sú práve TERAZ!

Najnovšie príspevky