Svedectvo o premáhaní stresu

22 SEPTEMBRA 2021
S radosťou uverejňujem svedectvo študenta, ktorý prakticky použil Pánovu náuku v konkrétnej situácii svojho života. Dal by Boh, aby sme takto v každodenných bojoch víťazili všetci.

Posielam na povzbudenie.

Pred troma dňami som jednému známemu (podnikateľovi) hovoril, že chodíme s manželkou na úžasný biblický kurz a v poslednej lekcii som počul svedectvo jedného priateľa, tiež podnikateľa. Oné svedetcvo som mu prerozprával. Až som sa chvel, keď som ho hovoril (až som mal “husiu kožu”). Na ďalší deň som zistil prečo. Mal som zásielku, kde som čakal na druhých, kým pošlú správnu dokumentáciu, aby tovar mohol byť prepustený z colnice a doručený klientovi neďaleko Bratislavy. V ten deň som dostal doklady o 12:15, poslal som ich na colnicu a oni že, najskôr o 14:00 budú hotové. No klient potreboval tovar do 14:30. Tak ako krok viery som sa zbalil, že idem do auta a idem tú zásielku vyzdvihnúť na letisko. Cestou som odmietol slová colného úradu, že zásielku neuvoľnia a začal prehlasovať Božie prisľúbenia a ďakovať Pánovi, že to je v Jeho rukách a ako ma žehná.Cestou do auta som mohol poslúžiť jednej mamine s dieťaťom, ktoré stratili cumel. No a 5 minút predtým ako som nasadol do auta mi zvoní telefón z colnice, že zásielka je uvoľnená, môžem prísť nakladať. Všetko som pekne stihol, dokonca na letisku (na úsporu času) ma čakal pán, ktorý zásielku riešil s balíkom v ruke a poďakovaním, že viac takých klientov ako ja. Všetko sa stihlo doručiť a spokojný zákazník prisľúbil ako znak spokojnosti ďalšie zásielky.

Chvála Pánovi, že nás učí to, čo práve potrebujeme, že nám dáva v každom čase príležistosť na rast a je verný ! Aj za to vďaka Bohu, že chcel, aby som nemusel hovoriť iba skúsensosť iného, ale mal vlastnú a potom mohol povzbudzovať druhých na základe osobnej skúsenosti.

Jaroslav

Najnovšie príspevky