Vnútorný príbeh na Tému Pesach

27 MARCA 2023
V každom z nás je Egypt a faraón a Mojžiš a sloboda v zasľúbenej krajine.

V každom z nás je Egypt a faraón a Mojžiš a sloboda v zasľúbenej krajine. A každý bod v čase je príležitosťou pre ďalší Exodus.

Egypt je miesto, ktoré ťa spája s tým, kým si, a bráni ti rásť a meniť sa. A faraón je ten hlas vo vnútri, ktorý zosmiešňuje tvoj pokus o útek a hovorí: „Ako si sa mohol snažiť byť dnes niečím, čím si nebol včera? Nie si dosť dobrý taký, aký si? Ty nevieš kto si?”

Mojžiš je osloboditeľ, nekonečná sila hlboko vo vnútri, impulzívna a všemocná snaha vymaniť sa z akéhokoľvek otroctva, vždy prekonať, spojiť sa s tým, čo nemá hraníc.

Sloboda a zasľúbená zem však nie sú statické prvky, ktoré kdesi čakajú. Sú to tvoje vlastné úspechy, ktoré môžeš vytvoriť kedykoľvek, v akejkoľvek veci, ktorú robíš, jednoducho tým, že sa oslobodíš od kohokoľvek, kým si bol deň predtým.

Posledný Pesach si možno ešte nezačal zapaľovať sviečku. Alebo nejaké iné prikázanie stále čaká, kým naplníš svoj plný potenciál. Tento rok sa vzopri faraónovi a rozžiar svoj svet neobmedzeným Svetlom — Kristom v tebe.

Najnovšie príspevky