WHO ohlasované choroby sa blížia

24 JANUÁRA 2024
Begický denník De Morgen priniesol túto správu: Osýpky sú na vzostupe a možno nie ste dobre chránení: „Osobám mladším ako 40 rokov hrozí zvýšené riziko“. Ale tým, čo dôverujú Pánovi, nehrozí žiadne riziko ani tu, lebo Boh hovorí, že im bude daná nová sila.

V denníku sa píše:

Po rokoch výrazného poklesu sa počet nakazených osýpkami od roku 2022 opäť zvyšuje. V Európe došlo k tridsaťnásobnému zvýšeniu počtu prípadov, varuje WHO. Aj u nás sa objavilo viacero zhlukov chorôb.

Šírenie osýpok sa prudko zvýšilo, varuje Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Je to tak aj u nás?
V minulom roku bolo v Európe zaregistrovaných viac ako 30 000 infekcií. Tridsaťnásobný nárast v porovnaní s rokom 2022, keď bolo WHO hlásených 941 prípadov. Celkový počet je pravdepodobne ešte vyšší: organizácia dostala údaje len zo 40 z 53 krajín a potom len od januára do októbra. Nárast znepokojuje WHO.

„Viem o niekoľkých malých ohniskách, ale vo všeobecnosti je v našej krajine relatívne pokoj,“ hovorí Steven Van Gucht zo spoločnosti Sciensano. V roku 2023 bolo v Belgicku hlásených 52 prípadov infekcie osýpkami. Výrazný nárast v porovnaní s ôsmimi prípadmi z roku 2022. Choroba sa šírila v roku 2023, a to aj v azylovom centre a bruselskej škole. Najväčšia epidémia osýpok sa vyskytla v Sint-Niklaas. Nakazilo sa tam 15 ľudí.

Nárast možno pozorovať aj na flámskej úrovni. Počet infekcií sa zvýšil z jednej infekcie v roku 2022 na 34 v roku 2023. Prudký nárast infekčných chorôb, ale stále ďaleko od vrcholov, ako boli v roku 2019 (84 infekcií) a 2011 (144 infekcií). Väčšina chorých nebola očkovaná.

WHO varuje, že zaočkovanosť v Európe klesá. V rokoch 2020 až 2022 nedostalo vakcínu 1,8 milióna dojčiat. Príčina je nejasná, ale podľa Stevena Van Guchta môže svoju rolu zohrať polemika okolo vakcín proti Covidu.

Nedávne údaje o zaočkovanosti z našej krajiny ešte nie sú k dispozícii, ale pohľad na štúdiu zaočkovanosti z roku 2020 ukazuje vysokú zaočkovanosť medzi flámskymi batoľatami (96,1 percenta). Viac ako 90 percent dospievajúcich tiež dostalo aspoň jednu dávku vakcíny – hoci toto číslo je pod cieľom WHO 95 percent. Celý čánok TU.

​Ako všetci vieme, WHO ohlasuje chorobu X a údajne nevie, čo to je. Ale Boh to vie a prorokuje veľmi jasne a aj odkiaľ a akým spôsobom budú medzi ľudí šírené. A ty sa o tom dozvieš na konferenci s názvom ZAKÁZANÉ OVOCIE, na ktorú srdečne pozývame všetkých ľudí dobrej vôe.

Najnovšie príspevky