Ako napísať Božie Slová na Brány Miest?

27 JÚNA 2024
Aj teba už zaujalo ako je možné splniť špecifické Božie prikázania? Napríklad toto: “… a napíšeš Moje Slová na veraje svojich dverí a na brány miest”?

Možno si to nik z ľudí nevšíma, ale na Slovensku tento rok neustále narastá nelegálna migrácia, pričom podľa dokumentu je až jedna tretina migrantov v súčasnosti na Slovensko nelegálne.

Za prvých sedem mesiacov tohto roka zadržala polícia 17 529 cudzincov, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2022 nárast o 15 611 zadržaných cudzincov. 3. septembra to bolo viac ako 27-tisíc.

“Z nich dvaja Sýrčania požiadali o azyl,” uviedol policajný prezident Štefan Hamran.

Dokument – ​​ktorý nelegalizuje pobyt nelegálnych migrantov na Slovensku ani v schengenskom priestore, ale slúži len na registráciu – a narastajúca nelegálna migrácia sa na Slovensku stali predmetom búrlivých diskusií, často presiaknutých dezinformáciami, medzi politikmi.

Parlamentné voľby naplánované na 30. septembra. Niektorí pripisujú vinu za zvýšenú nelegálnu migráciu na Slovensku maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi, ktorého vládu obviňujú, že umožnila tisíckam migrantov prekročiť hranice.

Potvrdzovací list získal aj ďalší sýrsky utečenec Abas. Minulý týždeň poľské úrady zadržali skupinu nelegálnych migrantov vrátane jeho, keď sa ich uzbecký pašerák pokúšal odviezť do Berlína na dodávke Fiat. Poľská pohraničná stráž ich zahnala späť do Skalité-Zwardoń, prvého poľsko-slovenského hraničného priechodu, ako informovali miestne slovenské noviny.

„Musíme tu počkať dve alebo tri hodiny, kým nás príde vyzdvihnúť auto a budeme pokračovať v ceste [opäť do Nemecka],“ povedal Abas.

Samosprávy najmä na južnom Slovensku a politici sa sťažujú, že dočasná technokratická vláda a polícia na problém reagujú neskoro, kritizujú ich aj nedostatočnú komunikáciu.

Lenže proroctvo jasne hovorí, že polícia ich v jednom momente zadržiavať prestane. A to pre dohody, o ktorých sa Slováci dozvedia až na poslednú chvíľu, ak vôbec. Aby si však nik nič nevšimol včas, organizujú sa tzv. ľudové zábavy typu koncerty, festivaly a iné. Preto je písanie Božieho Slova na brány miest a dedín VIAC NEŽ NA MIESTE. Ako uviedol už minulého roku v Septembri internetový denník Balkan Insight vo svojej rubrike Reportin Democracy:

Populisti surfujú na vlne nelegálnej migrácie

Takmer rok po tom, čo predchádzajúca slovenská vláda postavila v blízkosti česko-slovenských hraníc dočasné stanové mestečko pre nelegálnych migrantov, sa problém s nelegálnymi migrantmi opäť zviditeľnil po návšteve a tlačovom brífingu lídrov populistickej strany Smer vo Veľkom Krtíši.

Mesto, ktoré leží necelých 20 kilometrov od slovensko-maďarskej hranice, sa v minulom roku stalo symbolom zvýšenej nelegálnej migrácie na Slovensku, podobne ako mesto Kúty na západnom Slovensku. Vo Veľkom Krtíši je pre nelegálnych migrantov vyhlásená mimoriadna situácia.

„Ani Boh nevie, kto [z nelegálnych migrantov] je terorista alebo kto má akú infekčnú chorobu,“ povedal začiatkom septembra šéf Smeru Robert Fico.

Tu si pána premiéra dovolím opraviť: Boh to vie a ak Mu budú načúvať, aj im to povie.

Strana trojnásobného expremiéra, ktorý sa pamätal na svoju protimoslimskú rétoriku spred niekoľkých rokov a ktorý bol v roku 2018 odvolaný z funkcie po vražde investigatívneho novinára a jeho snúbenice, bude pravdepodobne na prvom mieste v nadchádzajúcom volieb, naznačujú prieskumy verejnej mienky, a to aj napriek tomu, že za korupciu či inú závažnú trestnú činnosť bolo v posledných rokoch odsúdených 42 ľudí napojených na bývalé vlády Smeru.

Fico napriek svojim protiimigračným názorom prirovnal výrobnú halu na okraji Veľkého Krtíša, ktorú si ministerstvo vnútra prenajalo od súkromnej firmy, k „stabilnému“ a „koncentračnému táboru“ nad zlými podmienkami, ktoré má okolo 700 migranti sú nútení znášať a čakať na dokument od nedostatočne obsadenej cudzineckej polície celé dni.

Lenže pozor! Lebo tak, ako nie všetko, čo je na letisku je lietadlo, tak NIE VŠETKO, čo vyzerá ako imigrant ním naozaj je…

Ale boli to jeho protimigrantské naratívy, posilnené niektorými starostami a inými populistickými a krajne pravicovými stranami, ktoré rýchlo prebrali dezinformačné siete. Odvtedy označila migrantov za zlodejov, ktorí násilím vstupujú do oplotených záhrad ľudí, kradnú im ovocie zo stromov alebo plávajú v bazénoch.

Napriek tomu sa v poslednej dobe žiadny nelegálny migrant nedopustil žiadneho trestného činu ani priestupku, tvrdí polícia.

Krajne pravicová strana Republika na čele s europoslancom Milanom Uhríkom podala na generálnu prokuratúru trestné oznámenie na niektorých predstaviteľov ministerstva vnútra pre údajné nesprávne riešenie situácie.

„Nebudeme čakať, kým migranti niekoho znásilnia alebo bodnú,“ povedal europoslanec a kritizoval vládu za to, že migrantom poskytuje jedlo a lekársku pomoc zadarmo.

Na druhej strane Smer a Hlas, strana vytvorená odpadlíkmi Smeru v roku 2020 a vedená bývalým premiérom Petrom Pellegrinim, tvrdia, že polícia by mala nelegálnych migrantov zadržiavať, kým nebudú riadne identifikovaní, aj keby to malo byť celé mesiace.

S týmto tvrdením naozaj sphlasíme, lebo Slovensko je Bohom dané slovákom, nie cudzincom a tým, čo sa za nich vydávajú.

Policajný prezident Štefan Hamran však odpovedal, že „nemôžeme ich zadržať len preto, že ich potrebujeme identifikovať“, pričom poukázal na rozhodnutie českého súdu. ALE TU SME NA SLOVENSKU (pozn. HZP) V roku 2020 miestna polícia poslala skupinu Afgáncov na 90 dní do utečeneckého centra, pretože pri sebe nemali žiadnu identifikáciu, čo je krok, ktorý súd označil za nezákonný. Rozhodnutie súdov ČR, však na Slovensku nemá a nesmie mať žiadnu váhu.

Polícia má 24 hodín na spracovanie informácií o nelegálnom migrantovi. Vo výrobnej hale alebo mimo pobočky cudzineckej polície ochotne čakajú na potvrdenie, aj keď to trvá viac ako deň.

Smer a Hlas spochybňujú, či 96 percent všetkých nelegálnych migrantov sú skutoční utečenci. Hamran totiž priznal, že polícia identifikovala dvoch mužov, ktorí sú napojení na terorizmus. Jeden z nich pochádza z Iraku a v blízkej budúcnosti bude deportovaný; druhý bol predtým deportovaný z Nemecka, ale dostal sa späť do EÚ. Obe strany vyzývajú vládu, aby znovu zaviedla kontroly na hraniciach s Maďarskom.

„Keď sa Poliaci rozhodnú poslať na Slovensko všetky slony z jeho cirkusov a zoologických záhrad, máme sa len pozerať? Nie, zastavíme ich na hraniciach a neprejde ani jeden,“ povedal Pellegrini a kritizoval vládu a políciu, že nevykonávajú hraničné kontroly na slovensko-maďarskej hranici. “Mali by sme sa správať ako suverénna krajina.”

Fico medzitým z problému s nelegálnymi migrantmi viní prezidentku Zuzanu Čaputovú, dočasného premiéra Ľudovíta Ódora a šéfa migračného úradu Jána Orlovského, o ktorých tvrdí, že robili „Sorosovu migračnú politiku“ s odkazom na amerického miliardára maďarského pôvodu Georga Sorosa, ktorý je bête noire pre populistov v celom regióne. Ódor napríklad prednášal na Sorosom založenej Stredoeurópskej univerzite. Orlovský pôsobil ako šéf Nadácie otvorenej spoločnosti so sídlom v Bratislave, ktorá bola v minulosti členskou organizáciou Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti.

Mnohí z primátorov a zbabelcov je v tom proti tým, ktorým na Slovensku a Slovákoch záleží.

Je najvyšší čas sa zobudiť, lebo piata poľnica – proroctvo Ježiša Krista o PRVOM BEDA už trúbi a dym už z priepasti stúpa….

Boh žehnaj premiéra a všetkých, čo strážia krajinu! Boh žehnaj Slovensko a skutočných Slovákov!

Čo o povinnosti Slovenska ohľadne imigrantov hovorí EU a ty to musíš vedieť, si prečítaš- samozrejme, že len v Angličtine, oficiálnom jazyku EU – TU

Najnovšie príspevky