Proroctvá o Izraeli v pohybe

25 OKTÓBRA 2023
Izrael a rovnako ani USA už onedlho nebudú členmi svetového spoločentva národov (OSN). Inak povedané, tieto dve krajiny nebudú súčasťou Jednotnej svetovej vlády posledných čias. Je to proroctvo Písma, stane sa tak. V tejto veci je preto veľmi zaujímavý prejav Izraelského ministra zahraničných vecí, ktorý povedal: “Stretnutie s predsedom OSN bolo zrušené po obhajobe masakry Hamasu”

Izraelský veľvyslanec pri OSN Gilad Erdan vyzval Antonia Guterresa, aby rezignoval.

Izraelský minister zahraničných vecí Eli Cohen obvinil generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa z ospravedlnenia útoku Hamasu zo 7. októbra a zrušil schôdzku s ním.

„Nestretnem sa s generálnym tajomníkom OSN. Po 7. októbri už nie je priestor na vyvážený prístup. Hamas musí byť vymazaný zo sveta!“ uviedol Cohen.

Izraelský veľvyslanec pri OSN Gilad Erdan ho vyzval, aby rezignoval. Guterres, „ktorý prejavuje pochopenie pre kampaň masového vraždenia detí, žien a starých ľudí, nie je spôsobilý viesť OSN,“ povedal Erdan a dodal: „Nemá žiadne opodstatnenie ani zmysel rozprávať sa s tými, ktorí prejavujú súcit s najstrašnejšími zverstvami spáchanými na občanoch Izraela a židovskom národe. Jednoducho niet slov.“

Vyjadril sa po tom, čo Guterres odsúdil letecké bombardovanie Gazy IDF a infiltráciu Hamasu do južného Izraela, pri ktorom bolo zabitých viac ako 1400 civilistov a vojakov brutálnym spôsobom, ktorý zahŕňal upálenie obetí zaživa, ich rozštvrtenie a znásilnenie.

Podľa správ Hamasu stúpa počet palestínskych obetí

Podľa Hamasu bolo v Gaze zabitých takmer 6000 Palestínčanov. Izrael uviedol, že časť obetí má na svedomí neúspešné odpálenie palestínskych rakiet.

„Neúnavné bombardovanie Gazy izraelskými silami, miera civilných obetí a rozsiahle ničenie štvrtí naďalej narastajú a sú hlboko znepokojujúce,“ povedal Guterres.

„Ochrana civilistov neznamená prikázať viac ako miliónu ľudí, aby sa evakuovali na juh, kde nie sú žiadne prístrešky, jedlo, voda, lieky ani palivo, a potom pokračovať v bombardovaní samotného juhu,“ povedal Guterres.

Hovoril o dlhej histórii palestínskeho utrpenia.

“Palestínsky ľud bol vystavený 56 rokom dusnej okupácie,” povedal Guterres.

„Videli, ako ich krajinu neustále požierajú osady a sužujú násilie; ich hospodárstvo udusené; ich ľudia vysídlení a ich domovy zbúrané. Ich nádeje na politické riešenie ich ťažkej situácie sa vytrácajú,“ vysvetlil.

“Krivdy palestínskeho ľudu však nemôžu ospravedlniť otrasné útoky Hamasu,” povedal Guterres.

Dodal: “A tieto otrasné útoky nemôžu ospravedlniť kolektívne potrestanie palestínskeho ľudu.”

Guterres hovoril na mesačnom zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN o izraelsko-palestínskom konflikte, ktorý si vyžiadal nezvyčajné množstvo diplomatickej účasti na vysokej úrovni.

Cohen priletel z Izraela s delegáciou pozostalých rodín z útoku vrátane tých, ktorých blízki sú medzi 222 ľuďmi, ktorých Hamas zajal a priviedol do Gazy ako rukojemníkov. Vyzval Bezpečnostnú radu, aby odsúdila Hamas, trvala na okamžitom prepustení rukojemníkov a aby medzičasom umožnila Medzinárodnému výboru Červeného kríža ich návštevu.

Cohen tiež vyzval Katar napriek jeho zákulisnému zapojeniu do diplomatických snáh o prepustenie zajatcov.

„Katar, ktorý financuje a ukrýva vodcov Hamasu, by mohol ovplyvniť a umožniť okamžité a bezpodmienečné prepustenie rukojemníkov zadržiavaných teroristami,“ povedal Cohen.

„Vy, členovia medzinárodného spoločenstva, by ste mali od Kataru požadovať, aby to urobil. Toto stretnutie by sa malo uzavrieť jasným odkazom, PRIVEĎTE ICH DOMOV!,” povedal.

Cohen začal svoje poznámky tým, že zdvihol lepenku s fotografiami zabitých detí a prečítal niektoré z ich mien.

Na počesť mŕtvych Cohen nahlas prečítal niekoľko riadkov z kadisha, židovskej modlitby za mŕtvych. Aby podčiarkol povahu masového zabíjania, pustil magnetofónovú nahrávku v arabčine, na ktorej sa jeden z teroristov chválil jeho otcovi, že zabil desať Židov.

Svojmu otcovi povedal, že s ním hovorí z telefónu, ktorý zobral židovskej žene po tom, čo ju a jej manžela zabil.

“Zabil som desať vlastnými rukami,” povedal terorista svojmu otcovi na nahrávke, ktorú IDF preložila z arabčiny do hebrejčiny.

“Je na mne krv Židov,” povedal.

Cohen povedal Bezpečnostnej Rade OSN, ktorá počula vyzývu Izraela, aby prijala primeranú odpoveď. „Počujem výzvy na prímerie. Povedzte mi – aká je primeraná odpoveď na zabitie dieťaťa? Za znásilnenie ženy? Za sťatie hlavy dieťaťu?” povedal Cohen.

Toto je moment, povedal Cohen, ktorý si „vyžaduje morálnu jasnosť“, keď vysvetlil, že nie je priestor na nejednoznačnosť.

“Ak sa OSN nepostaví proti Hamasu, bude toto jeho najtemnejšia hodina,” povedal.

Minister zahraničných vecí Palestínskej samosprávy Rijád al-Málikí vyzval svet, aby zaujal morálny postoj na podporu palestínskeho ľudu.

„Neveríte, že naše životy sú menej hodné, menej posvätné, viac postradateľné,“ povedal Maliki.

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken povedal, že „všetci uznávame právo, ba priam imperatív štátov brániť sa proti terorizmu. Preto musíme barbarský útok Hamasu jednoznačne odsúdiť.”

Prevzaté z denníka The Jerusalem Post.

Najnovšie príspevky