Uzdravenie kostnej drene

12 OKTÓBRA 2023
Úplné fyzické uzdravenie z choroby. Kto z chorých by po ňom netúžil? O to viac ma teší, že dnes môžem svedčiť o ďalšom fyzickom uzdravení z hroziacej transplantácie kostnej drene, ktorého sa mi dostalo od Pána.

Všetko začalo pred vyše štyridsiatimi rokmi, keď som ako veľmi malá trpela na celiakiu. Z nej som, chvála Pánovi, vyliečená, ako som už svedčila na mnohých miestach, ale po jej liečbe mi ostali nemalé “vedľajšie účinky”. Konkrétne: anémia, rast príliš malých, červených krviniek, spojený s neschopnosťou tela konvertovať železo z liekov a potravy do tela.

Táto choroba je nebezpečná v tom, že si na ňu človek dokáže “zvyknúť” až tak, že si ani nevšimne, ako mu ohrozuje život. Keďže železo rozvádza v krvi kyslík do celého tela, ak ho máte nedostatok, nielenže pociťujete ustavičnú únavu a malátnosť, máte bledú pokožku, ustavičné a modrinám podobné kruhy pod očami, vypadávajú vám vlasy a nechty sa vám lámu častejšie, než je vám milé, ale ste ustavične unavení, lebo sa pre nedostatočné okysličovanie organizmu doslova dusíte. A najhoršie je, že si na to zvyknete. Okolie to veľakrát vníma ako lenivosť, ale ako hovorí môj priateľ: Kto nezažil, neuverí, a kto zažil, nezabudne. Tak som aj ja celé desaťročia trpela na všetky vyššie spomínané syndrómy a stálo ma neuveriteľne veľa energie vôbec vstať z postele a existovať. Lekári sa naozaj snažili mi pomôcť a predpísali mi doslova všetko, čo v tom čase na trhu liekov bolo: od všetkých druhov tabliet, vrátane cmúľacích, cez sirupy až po transfúzie. Nech im to Pán nikdy nezabudne!

Neexistovalo naozaj nič, čo by mi na Slovensku na zvýšenie hladiny železa v krvi nebolo predpísané, ale všetko malo len minimálny účinok. Môj stav sa však stále viac zhoršoval.

Až ma Pán po rokoch presídlil do inej krajiny. Lekár sa o mojom probléme dozvedel až potom, čo som od únavy z nedostatku železa počas telefonického rozhovoru so zákazníkom doslova zaspala so slúchadlom v ruke a kolegovia si mysleli, že mám rakovinu, takže privolali pomoc. Potom, čo lekár prijal výsledky z krvného obrazu, mi volal a zdesený hovorí:
– “Okamžite príď do ambulancie, veď máš krvný obraz ako mŕtvoly na pitevnom stole! Ak teraz začneš krvácať, neprežiješ!”

Prekvapená, že je to až také zlé (okrem zúfalého nutkania na spánok ma naozaj nikdy nič nebolelo), som poslúchla. V ten deň som sa prvýkrát v živote dozvedela, že anémia sa dá liečiť injekciami s obsahom železa. Na Slovensku sú tieto zákonom zakázané, ale mne doslova zachránili život. Lenže, po pár rokoch a ďalších vyšetreniach vstrebávania sa železa do krvi a mnohých iných testoch, mi lekár oznámil:
– “Je mi ľúto, ale tvoj zdravotný stav je nezvratný. Tvoje telo má úplne zničenú schopnosť konverzie železa aj z liekov, aj z potravy do krvi a do konca života budeš musieť železo prijímať injekčne. Ale je tu aj ďalší problém: ak si tvoje telo na toto vypestuje rezistenciu, čo sa môže ľahko stať, jedinou záchranou pre teba bude transplantácia kostnej drene.” A po 10 rokoch liečby mi povedal: “Nechápem prečo, ale tvoje telo si žiada stále viac železa a ja ho skôr ako po troch tyždňoch pichať nemôžem. Navyše, každá injekcia je z teba už do týždňa preč. Myslím, že telo začína byť rezistentné a transplantácii kostnej drene sa nevyhneš.”

Lekára som si vypočula, ale odmietala som transplantáciu prijať čo i len v myšlienke. Preto som kontaktovala a výsledky zaslala ďalším dvom lekárom v iných krajinách. Obaja potvrdili, že transplantácii kostnej drene sa nevyhnem, aj keď na žiadnu leukémiu ani na inú formu rakoviny som nikdy netrpela.

Preto som celú vec zverila Ježišovi, lebo On jediný je náš Lekár. A Ježiš ma počul. Ale pretože som počas rokov prijala mnohé lži a nepravdy, výmysly a doslova bludy o Bohu od ľudí, ktorí to možno nemysleli zle, ale dnes je mi jasné, že Boha nikdy osobne nepoznali, boli ich názory na Boha a všetky falošné náuky o Bohu tým prvým, čoho som sa na príkaz Pána musela zriecť a robiť z toho pokánie. A potom prišlo na rad aj pokánie zo zmýšľania o dare uzdravenia. Hoci toľkokrát uzdravená a naozaj zázračne na Pánovo Slovo, vždy som si hovorila: “Mne tento dar nejako ani netreba. Je úžasné, ak ho používajú iní.” Ale Pán mal iný plán a prísne ma napomenul:“Ak tento dar potrebovali apoštoli, prečo si myslíš, že ty nie? Ako budeš zjavovať Moju slávu iným, ak im nebudeš môcť pomôcť konkrétne?” Pochopila som a poslúchla a z tohto sebeckého zmýšľania som činila pokánie. A napokon mi povedal: Prijmi znovuzrodenie a Ja ťa uzdravím. Zriekni sa každej lži, ktorú ťa o Mne v cirkvi- Neviestke naučili. Zruš generačnú kliatbu, ktorá chorobu spôsobuje! “ Poslúchla som, nevediac sa dočkať momentu krstu v Jeho Mene. Týždeň potom som šla na krvné testy. A výsledok je jasný:

Som úplne zdravá a moje telo funguje tak, akoby nikdy choré nebolo! Žiadna anémia, žiaden problém so vstrebávaním železa, žiadne krvinky o veľkosti 1/3 normálu, žiadna potreba injekcíí, žiadna transplantácia kostnej drene už nie je potrebná! Lekári sú v rozpakoch a žasnú. Ale ja viem: Boh je verný. Lebo Bohu nie je nič nemožné a ani tým, čo Ho milujú.

A spoločne s apoštolom Petrom potom, čo Boh skrze jeho ruky uzdravil chromého aj ja svedčím: Meno Ježiš, pre vieru v toto meno ma upevnilo a viera, ktorá je skrze Krista, mi dala toto úplné zdravie pred očami vás všetkých (viď Sk 3:12-16).

Som Pánov oslobodenec! Nech je zvelebené meno Ježiš odteraz až naveky!

Zuzana

Najnovšie príspevky