Uzdravenie rany

30 DECEMBRA 2018
Ak by ste chceli zistiť, ako liečiť nevidiacich a mysleli by ste si, že nasledovaním Krista všade okolo a pozorovaním, ako to robil on vám na to stačí, skončili by ste poriadne frustrovaní. Ježiš to nikdy nerobí rovnakým spôsobom.
  • Na jedného človeka pľuvne priamo;
  • pri druhom pľuje na zem, robí bahno a potrie mu ním oči.
  • K tretiemu jednoducho prehovorí,
  • štvrtého sa dotkne
  • a z piateho vyženie démona.

U Boha neexistujú žiadne formuly. Spôsob, akým Boh lieči naše rany, je hlboko osobný proces. Boh je osoba a trvá na osobnom prístupe. Pre niektorých prichádza uzdravenie v okamihu božského dotyku. U ostatných prichádza uzdravenie v priebehu času a za pomoci iného, ​​možno niekoľkých ďalších. Ako hovorí Agnes Sanford, “V mnohých nás existujú rany tak hlboké, že uzdravení môžeme byť len prostredníctvom niekoho, ​​s kým môžeme ‘niesť náš zármutok’.”

V mojom živote sa udialo mnoho uzdravení jednoducho skrze moje priateľstvo s Brentom. Boli sme partneri, ale oveľa viac než to, boli sme priateľmi. Strávili sme spolu hodiny muškárením, vzájomným nosením si batožiny, v kaviarňach. Už len čas strávený s človekom, ktorého som rešpektoval a ktorý ma mal rád a skutočne ma rešpektoval – nič nehojí ako toto. Spočiatku som sa bál, že ho budem mať za blázna, že  ma každým dňom bude poznať viac a zanevrie na mňa. Ale neurobil to. Čo spravil, bolo potvrdením priateľstva. Moje srdce vedelo, že ak človek, ktorého som spoznal, je ten pravý a tento človek si myslí to isté o mne, tak potom som možno naozaj jediný. Pamätajte – mužnosť sa odovzdáva mužnosťou. Ale boli tu aj ďalšie dôležité spôsoby, ktorými Boh na mne pracoval – modlitba uzdravenia, časy trúchlenia nad ranou a odpustenie môjmu otcovi. Najviac zo všetkého to bol čas hlbokého spoločenstva s Bohom.

Ide o toto: Liečenie nikdy nenastane mimo intimity s Kristom. Hojenie našej rany vyviera z nášho spojenia s Ním.

Preložené a publikované s láskavým povolením Johna Eldredgea (Ransomed Heart Ministries)

Najnovšie príspevky