Zmena Podnikania

9 NOVEMBRA 2021
Prvá otázka, ktorú na Nebeskom súde duši položia, nie je: „Modlila si sa?” ale: “Živila si sa poctivo?”

V našom vnútri je beštia. Čaká na našu Božskú dušu, aby ju zotročila.

Aby sa tak nestalo, začni každý svoj deň modlitbou a meditáciou, pretože tá beštia vo vnútri potrebuje zažiť niečo, čo ju presahuje.

Ale v modlitbe a meditácii si to zviera ešte nestretol na jeho vlastnej pôde.

Potom zjedz raňajky tak, ako je ľudskej bytosti určené – o stupeň vyššie než jedlo, ktoré konzumuješ,- vzrastajúc, namiesto úpadku.

Áno, až vtedy si stretol svoje vlastné, živočíšne zviera na jeho vlastnej pôde. Ale nie podľa jeho vlastných podmienok. Stále bojuješ proti jeho túžbe spraviť z teba jeho pokrm.

Potom choď do sveta a ponúkaj hodnotné veci a služby, obchoduj s nimi a rob to bezúhonne (celistvý). V tomto bode ti zviera povie: „Teraz si na mojom území a tu sa hrá podľa mojich podmienok, ty Božská duša. To ja som ten, kto túto hru pozná.”

Teraz už proti svojej ľudskej šelme nemôžeš bojovať. Musíš pracovať zvnútra, so všetkými talentami a zručnosťami, ktoré jej boli dané. Pretože ak to neurobíš, nebudeš ponúkať žiadnu hodnotu, za ktorú iní radi zaplatia. A toto nie je bezúhonnosť.

Preto úplne prvá otázka položená duši, keď sa vráti zo svojho poslania v tomto svete, nie je: „Modlila si sa?” ale “Konala si poctivo?”

A to je bod, v ktorom si naozaj urobil dieru do tohto zlomyseľného sveta.

Najnovšie príspevky