Faraón je zdrojom zlosti

10 JANUÁRA 2022
Kedy nás, a všetkých nás, prikázanie oslobodzuje? Keď svetlo v našej duši žiari skrze myseľ dole do nášho srdca a vyžaruje z nás skrze naše skutky.

Zotročenie starovekého Egypta spoznáš podľa toho, keď je tvoja myseľ uväznená a nemôže hovoriť so srdcom.  Je to vtedy, keď dobre chápeš, aký by si mal byť a čím by si mohol byť, ale tvoje srdce o tom nechce ani len počuť a uteká ako divé. Takže sa nič nemení. Zostávaš bezduchým otrokom okamihu.

Písmená, ktoré hláskujú slovo faraón v Hebrejčine, sú v skutočnosti tie isté ako písmená, označujúce „tvrdohlavosť“. Faraón stojí akoby na tvojom krku a dusí tvoju múdrosť. Zmocňuje sa tvojej mysle, takže sú tvoje myšlienky zasvätené budovaniu nezmyselných štruktúr až do neba, honbe za pominuteľnými pôžitkami, plytvaniu časom hlúposťami a rozdúchavaniu ega, pričom nedovolíš, aby do srdca vnikol viac ako pramienok tvojej vyššej mysle.

Ako utečieš?

Tak, že sa spojíš s niečím, čo presahuje tvoju myseľ a srdce. Spojením sa s nekonečným Bohom.

Vyjdi zo seba a sprav niečo dobré, prikázanie, ktoré ďaleko presahuje tvoju predstavu o sebe. Zabudni na seba, na hranice tvojho chápania, na chlad tvojho srdca. Myseľ, srdce, duša a telo, zabalené do Svetla, ktoré ich úplne presahuje, sa vzdajú a spoja v dokonalom spojení.

Najnovšie príspevky