Riadi Krajinu Obama?

4 NOVEMBRA 2023
NBC News uverejnil článok s názvom: Biden potichu vtiahol Obamu, aby pomohol formovať jeho stratégiu AI.

Bývalý prezident Barack Obama počas posledných piatich mesiacov potichu radil Bielemu domu o jeho stratégii riešenia umelej inteligencie, zapájania sa do zákulisia s technologickými spoločnosťami a organizovania stretnutí Zoom s poprednými spolupracovníkmi West Wing na žiadosť prezidenta Joea Bidena, podľa asistentov oboch mužov.

Bývalý prezident Barack Obama počas posledných piatich mesiacov radil Bielemu domu o jeho pláne zaoberať sa umelou inteligenciou.

Spoločné úsilie vyvrcholilo v pondelok, keď Biden podpísal výkonný príkaz, ktorým sa ustanovuje určitý vládny dohľad nad vývojom AI. Je to prvýkrát, čo Biden využil svojho bývalého šéfa, aby pomohol formovať kľúčovú politickú iniciatívu, povedali asistenti, a urobil to preto, že Obama zdieľa jeho názory na túto otázku a prináša určitú silu, ktorá by mohla pomôcť urýchliť proces.

“Musíte sa tu pohybovať rýchlo, nie normálnym tempom vlády alebo normálneho tempom súkromného sektora, pretože technológia sa pohybuje tak rýchlo,” pripomenul Bidenov šéf Bieleho domu, Jeff Zients. „Musíme postupovať rovnako rýchlo, alebo ideálne rýchlejšie. A musíme potiahnuť každú páku, ktorú môžeme.”

Umelá inteligencia je jednou z vecí, ktoré držia Bidena aj Obamu v noci hore, povedali ich asistenti.

Zients povedal, že Biden, rovnako ako Obama, vníma AI ako technológiu, ktorá si vyžaduje naliehavú pozornosť, pretože prichádza s veľkým prísľubom, ale aj potenciálne strašnými následkami v závislosti od toho, ako sa používa.

Súčasní a bývalí prezidenti diskutovali o tejto otázke telefonicky v júni, informovali ich asistenti. Podľa Obamových a Bidenových spolupracovníkov sa zhodli na cieli maximalizovať technológiu a zároveň obmedziť riziká.

Potom Biden požiadal Obamu, aby konzultoval so svojím tímom politiku, ktorá podporuje inovácie, ale tiež priamo rieši nebezpečenstvá AI, uviedli ich asistenti. Potom pokračovali v diskusii počas obeda v Bielom dome, povedali.

Zhodli sa, že majú „zdieľanú víziu“, povedali ich asistenti, a že federálna vláda by mala urýchlene konať.

Počas zvyšku leta až do jesene bol Obama v pravidelnom kontakte so Zientsom, zástupcom náčelníka generálneho štábu Bruceom Reedom a poradcom pre národnú bezpečnosť Jakeom Sullivanom, aby poskytli informácie o výkonnom príkaze, uviedli Biden a Obamoví poradcovia. Uviedli, že ich dva tímy boli v kontakte asi desaťkrát, a to aj vtedy, keď administratíva dokončila objednávku pred pondelkovým oznámením.

Na slávnostnom podpise výkonného nariadenia v pondelok Biden označil AI za „najdôslednejšiu technológiu našej doby“, pričom uviedol obavy, že kybernetické útoky s podporou AI a biologické zbrane formulované AI by mohli ohroziť životy miliónov ľudí. “Ale ak sa použije správne,” povedal, “technológia môže byť neuveriteľne prospešná pre vývoj nových liekov a výskum rakoviny.”

Obama bol obzvlášť nápomocný pri kladení základov pre technologické spoločnosti, aby sa dobrovoľne prihlásili na tlakové testovanie svojich modelov AI pred ich zverejnením, uviedli Biden a Obamoví asistenti. Súčasťou jeho prístupu bolo naliehať na lídrov priemyslu, aby zvážili riziká presahujúce národnú bezpečnosť, vrátane informačnej integrity, zaujatosti a diskriminácie.

Nikomu isto netreba zvlášť pripomínať, že AI technológia je len základom znaku šelmy a nástrojom pôsobenia, prorokovanom v Zjavení 13, ani kto za ňou naozaj stojí. A ani to, že na čo sa tu pozeráme je arogantná a bezhraničná ignorancia, s akou správcovia krajín sveta konajú bezohľadu na obyvateľov krajín a záväzkom, ktoré voči nom majú. Nehovoriac o temnote, v ktorej kráčajú zvedení rebéliou voči Bohu. Dokedy potrvá kým sa obyvatelia zobudia? Zobudia sa vôbec?

Proroctvo hovorí, že väčšina sa nezobudí až do momentu, keď ju zobudí Antikrist sám. Ale to už bude neskoro.

Chvála Bohu, ktorý je Živý a na adresu bebožných už vyslovil tieto slová:

Ž 94:23: On na nich obráti ich vlastnú neprávosť a zničí ich pre ich vlastnú bezbožnosť; Pán náš Boh ich zničí.

(Ak si chceš prečítať pôvodný článok, klikni na modrý nápis NBC News v úvode)

Najnovšie príspevky