Rozjasni svoju myseľ

10 DECEMBRA 2022
Židia sú známi ako bystrí ľudia. V skutočnosti sú už 4000 rokov národom kníh a múdrosti. To dáva veľa kníh a múdrostí.

Aký druh múdrosti? Nuž, patria tu základné veci, čo robiť a čo nerobiť. Potom sú tu príbehy a legendy. A je tu skutočná hlboká múdrosť toho, čo je život, vrátane tajomstiev duchovnosti. To všetko na teba čaká. V skutočnosti je to tvoje osobné dedičstvo. Volá sa Božie Slovo.

Božie Slovo má rovnakú etymológiu ako hebrejské slovo „svetlo“ – jeho učenie osvetľuje život a ukazuje nám, ktorou cestou sa vydať. A jeho štúdium je prikázaním – v skutočnosti je tým najväčším prikázaním, aké máme, lebo práve štúdiom Božieho Slova preukazujeme lásku Bohu – o tom je prvé prikázanie (celé jeho znenie).

Kedy:

„Budeš ho učiť svoje deti a hovoriť jeho slová, keď budeš sedieť vo svojom dome, keď pôjdeš po ceste, keď budeš ležať a keď vstaneš“ .

Boží človek vždy študuje Božie Slovo – 24 hodín denne, 365 dní v roku.

Prestávky si robíme na jedenie, spánok, modlitbu, živobytie a načerpanie energie. Zvyšok času sa spájame s Bohom štúdiom Jeho múdrosti.

Minimálnou požiadavkou je, aby si si určil čas na štúdium raz za deň a raz za večer. Nemôžeš tomu venovať toľko času, koľko by si chcel? Podporuj študenta biblickej školy a buď partnerom v jeho štúdiu.

Kto:

Bohatí aj chudobní, zdraví aj chorí, starí aj mladí, múdri či slabí. Božie Slovo je osobným dedičstvom každého Veriaceho.

Čo:

„Tvojou úlohou nie je dokončiť školu, ale ani sa od nej nemôžeš svojvoľne oslobodiť…“ 

Začni s pravidlami, ktoré ovplyvňujú každodenný život, sabat, sviatky atď. A potom pokračuj v učení; je tu viac než dosť materiálu na to, aby vydržal niekoľko životov.

Vyslovuj slová, ktoré študuješ. Dovoľ svätosti zasiahnuť a zušľachťovať tvoje telo.

Ako:

  • Pripoj sa k študentom napr. miestnej biblickej školy, ale uisti sa, že študuješ naozaj Božie Slovo, nie jeho kultovú modifikáciu.
  • Prejdi na online kurzy na webovú stránku učenia Božieho Slova, napríklad www.hlaszpuste.com (tu si vyučovaný z prekladov pôvodných svätých kníh Písma a len Božie Slovo).
  • Študuj osobne s lektorom. Pre podrobnosti kontaktuj lektora biblickej školy.
Najnovšie príspevky