Zemetrasenie na požiadanie

18 FEBRUÁRA 2023
Toto je svedectvo môjho znovuzrodeného Brata v Kristovi, ktoré mi nedá nezverejniť a práve teraz, v čase blížiaceho sa trúbenia piatej poľnice. Boh nás naozaj zasypáva nádejou!

Bývam v horách Santa Monica asi hodinu od medzinárodného letiska v Los Angeles. Je to vidiecke, bukolické prostredie, ktoré sa za tisíce rokov nezmenilo. Zvlnené kopce sú pokryté jedinečným rastlinným životom, ktorý sa nazýva chaparral. Verejná voda tu nie je. Ak chcete vodu, navŕtate ju a dáte do studne. Ide o nákladný a
časovo náročný projekt a neexistuje žiadna záruka, že narazíte na vodu, keď sa vrtná súprava objaví a zavŕta sa do zeme. A to nás privádza k môjmu príbehu.

Naša stará studňa dosť vyschla a moja svokra bola taká láskavá, že nám požičala peniaze na vyvŕtanie novej. (Stále sme jej to všetko nevrátili, na moje rozpaky.) Nová studňa produkovala to, čo sme považovali za dostatočnú zásobu vody, kým Kaliforniu nezasiahlo najhoršie sucho za viac ako sto rokov. Raz v auguste sme naviezli niekoľko tisíc galónov, aby sme udržali veci zelené a rástli.

Išiel som k starej studni a pomodlil som sa nad ňou a požiadal Pána, aby zoslal zemetrasenie, ktoré by vytvorilo trhlinu v skalách, aby sa voda dostala dovnútra. Vážne, toto bola moja modlitba! Čakal som asi minútu a samozrejme sa nič nedialo. Prešiel rok a stále sme boli v suchu. Jedného dňa som sa pozrel na hladinu vody v nádrži a na svoje zdesenie som videl, že hladina klesá, čo znamená, že niekde presakuje.

Začal som horúčkovito kontrolovať každé potrubie a prípojku na našom pozemku, ale nemohol som nájsť, odkiaľ to presakovanie pochádza. Potom som zapol čerpadlo k starej studni s vedomím, že potrebujeme dostať každú kvapku vody, aj keď to bolo len niekoľko litrov za hodinu. Nakoniec som našiel únik.
Niekto nechal hadicu na dvore zapnutú! Uľavilo sa mi, že som našiel únik a vypol.

Nasledujúce ráno som skontroloval hladinu v nádrži a na moje prekvapenie som zistil, že sme dostali viac vody, ako som očakával. Zaujímalo ma, čo sa deje. Večer som to skontroloval a zistil som, že studne prečerpali takmer plnú nádrž!

Uvedomil som si, že stará studňa musela nejako produkovať vodu navyše. Vtedy som si spomenul na modlitbu, no stále som si tie kúsky neposkladal. O deň alebo dva neskôr som si spomenul, že došlo k zemetraseniu o sile 4,3, ktorého epicentrum bolo šesť míľ juhozápadne od Westlake, neďalekého mesta, čo znamená, že sa sústredilo takmer pod mojím domom.

Tu som si spomenul, že pred mesiacmi, keď som jedného večera sedel na stoličke, počul som obrovský buchot, ktorý akoby vychádzal priamo podo mnou. Vtedy som si uvedomil, že zemetrasenie vytvorilo trhlinu v skale a že voda teraz prichádza do starej studne. Náhoda? Myslím, že nie!

To všetko preto, aby sme povedali, že naše modlitby sú vypočuté, aj keď ich vyslovíme, ale Jeho načasovanie, keď odpovedá, v mnohých prípadoch, určite nie je také, aké by sme chceli!

Mali by sme si uvedomiť, že Najvyšší Boh vládne, aj keď sa zdá, že nie.

Najnovšie príspevky