Ilúzia zlyhania

21 MÁJA 2022
Život bol stvorený, aby ťa niesol vyššie a vyššie. Nič, čo môžeš urobiť, to nemôže zastaviť.

Život na tejto zemi stojí za to – každý jeho okamih. Naozaj: Oplaci še žic!

Nie je možné, aby ti Boh vdýchol život, a napriek tomu nemáš zmysel žiť. Boh zlyhania nevytvára.

Všetci poznáme prízrak márnosti. Prázdne, premárnené dni – dokonca aj životy, ktoré by sa zdali byť oveľa lepšie, keby nikdy neboli.

Ale to všetko je artefakt nášho obmedzeného pohľadu.

My, ktorí nemáme potuchy o účele každého života v rámci veľkého plánu Stvoriteľa, nemáme žiadne znalosti o príbehu božskej iskry v každom stvorení. Nemáme žiadnu predstavu o tom, kto skutočne sme. Ako by sme teda mohli merať hodnotu ďalšieho dychu života?

Ak by sme mali vyššie postavenie a schopnosť vidieť za a nad horizont, videli by sme úplne iný svet.

Videli by sme, ako každý prípad, ktorý sa nám javí ako zlyhanie, predstavuje zásadný krok smerom k oveľa vyššiemu miestu.

Ako bolesť z odtrhnutia sa od našej minulosti je darom skutočnej transcendencie.

Ako jedného dňa, v jedinom okamihu, bude celý zlomený život opravený a vykúpený. Vskutku, tento zranený vojak bude o to vzácnejší, že sa vydal na dlhšiu cestu – pretože každej duši je súdené vrátiť sa domov, k jej Otcovi. Rozdiel je v otcovi.

Tak ako sa zo žaluďov stanú mohutné duby, až keď začnú hniť v tmavej pôde, tak ako keď húsenice opustia všetku formu vo svojich zámotkoch, aby sa vynorili ako nádherné motýle – tak aj všetky skutočne veľké veci v našom svete sa odohrávajú iba na tých miestach, kde to nikoho nezaujíma, aby sa tam pozrel a kde nikto nechce byť.

Po čase strávenom na tejto zemi je tvoja duša volaná pozdvihnúť sa na ono vyššie miesto a ešte vyššie A potom sa sem opäť vráti, keď sa všetky duše vrátia, aby zožali svoju úrodu.

Potom uvidíš. V Božom svete neexistuje zlyhanie. Ani na najkratšiu chvíľu.

Najnovšie príspevky