Erdogan proti Izraelu

9 JÚLA 2021
Aj napriek tomu, že svet po každej svetovej vojne kričal “Už nikdy viac!”, je dnes viac ako do očí bijúce, že ľudstvo sa zo svojích hriechov kajať nechce a zo zločinov proti ľudskosti sa nenaučilo vôbec nič. Ani sa z nich nepoučilo. To preto tu – aká irónia a výsmech ľudstvu- aj napriek onej medzinárodnej mierovej organizácii (OSN), máme ustavične nové vojnové konfliky. Nezhreším, keď poviem, že sa z capov stali záhradníci.

Turecký prezident, v snahe odvrátiť pozornosť od svojej neúspešnej politiky COVID, odstrelením izraelského „teroristického štátu“, tvrdí, že Ankara povedie v OSN boj proti Izraelu. Turecký prezident pokračuje vo svojom úsilí “bičovať židovský štát” v nádeji, že odvráti pozornosť od neúspešného riešenia pandémie koronavírusov svojou vlastnou vládou.

Tento vládca krajiny si vôbec neuvedomuje váhu a následky Božieho požehnania a vyhlásenia ochrany Izraela, ktorú prisľúbil ešte Abrahámovi, keď povedal:

Gn 12,3: Požehnám toho, ktorý ťa požehná, a prekľajem toho, ktorý ťa preklína; a všetky rodiny zeme budú požehnané skrze teba.

Po oznámení, že krajina predĺži súčasnú výluku zameranú na potlačenie epidémie v Turecku do konca mája, pokračoval Erdogan v podobe protiizraelskej tirády, ktorú sme nevideli od týždňov po incidente z roku 2010, keď bolo 10 tureckých štátnych príslušníkov zabitých a niekoľko izraelských vojakov bolo bitých, keď sa turecké plavidlo Mavi Marmara pokúsilo porušiť izraelskú námornú blokádu v pásme Gazy.

Turecký vodca uviedol: „Všetci sme smutní a zúriví nad zlobou teroristického štátu, ktorým je Izrael, voči Palestínčanom. Konfrontácia izraelskej agresie v palestínskych mestách a Jeruzaleme je pre ľudstvo čestnou povinnosťou. Turecko je pripravené konať v záujme dosiahnutia mieru a sme ochotní prinášať obete. Budeme viesť boj v OSN. Objímam všetkých palestínskych bratov, ktorí povstávajú. Rovnako, ako sme podporovali Azerbajdžan proti Arménsku, tak,” tiež sme podporili Líbyu a konali sme tam. Aj dnes sme pripravení konať. Vyzývam Organizáciu islamskej spolupráce, aby konala rýchlo proti Izraelu, “uviedol. (prevzaté z Izraelského denníka Israel Hayom)

Tajomstvom nie je ani to, že turecký prezident sa cíti byť “majiteľom” Izraela a Jeruzalema s odôvodnením, že Otomanská Ríša dominovala územiu dnešného Izraela v čase, keď Pán Izrael za trest z jeho krajiný rozprášil po okolitých národoch. Lenže ani tento politický vodca si neuvedomuje, že Boh Izraelu nikdy právo na jeho územie nevzal. Práve naopak: Boh sám na seba prisahal, že Izraelu bude toto územie, oz Egyptského potoka Wadi až po veľkú rieku Eufrat patriť na veky.

A o pár storočí neskôr kráľ Dávid odkúpil od Jebuzejčana Ornana za 100 šeklov zlata miesto, ktoré dnes celý svet nazýva Chrámová hora. Toto však patrí Izraelu a čo píšem, je historický fakt, ktorý dokazuje jednoznačné a neodškriepiteľné právo Izraela na jeho vlastné, Bohom darované, a Dávidom riadne vykúpené územie, vrátane hlavného mesta Jeruzalema.

Presne tak, ako si mnohé dnešné krajiny nárokujú na územia tzv. “svojích kolónií.” Alebo sa mýlim? Tu je dôkaz o údajnej “rovnoprávnosti a spravodlivosti” predstaviteľov krajín.

Pravdou ale je aj to, že na pozíciu rezidenta netreba nikomu žiadne špeciálne štúdium, ani diplom. To netreba ani pre príšlušnosť k žiadnej politickej strane a tým je jasné, že najmenej študovaným medzi nami je Bohom dovolené NIE VIESŤ, iba spravovať krajiny iba preto, aby im Boh dokázal, akí bezmocní a nerozumní bez Neho sú a že bez Boha to tí ľudia naozaj nedokážu. Toto je skutočne celostvetovo dokázaný FAKT. A je úplne jedno o akej krajine sveta hovoríme.

Druhá strana tejto mince je fakt, že tu ešte jeden taký vládca, ale tentokrát so srdcom šelmy príde. Žiaden z doterajších tzv.pohlavárov si ani len nevšimol, hoci to majú ustavične pred nosom a donekonečna opakujú ako mantru všetci: “Je sa nám treba poučiť z minulosti.” Keďže nepočúvajú ani Boha, ani samých seba, už onedlho ich vystrieda niekto, kto si toto všíma veľmi dobre. Tí ostatní mu len pripravujú cestu aj kreslo. Z niektorých národov ostanú do najbližších desiatich rokov len hŕstky. Iné zaniknú úplne – ako predpovedal Boh v prisľúbení o ochrane Izraela. Otázkou je: prežije naša krajina?

Boh žehnaj Izrael aj Slovensko!

Izrael prežije všetky prorokované udalosti našich čias, vrátane Armageddonu. Ale otázkou zostáva: prežije naša krajina?

Najnovšie príspevky