Hlboko pokorený

10 FEBRUÁRA 2024
Pozri sa hlboko do každého človeka a budeš pokorený.

Pozri sa hlboko do každého človeka, s ktorým sa stretneš, bez ohľadu na to, za akého brilantného alebo nudného, sofistikovaného alebo hrubého, ​​spravodlivého alebo zlého ho považuješ.

Hľaď za jeho oblečenie, za jeho kožu, za jeho správanie, za jeho slová.

Okrem emócií, ktoré prejavuje, osobnosti, do ktorej sa oblieka, bez akýchkoľvek masiek, ktoré si nasadzuje, aby zakryl svoje vnútorné trápenia.

Pozri sa hlboko a uvidíš tú začarovanú vojnu, ktorú každý z nás vedie vo svojom vnútri, bitku o to, aby sme zostali človekom v šialenom svete – svete, ktorý nikdy nespoznáš, pretože nikto z nás nie je umiestnený v tom istom svete a nikto z nás nečelí rovnakým výzvam –

— úzkosť z tých zlyhaní a nedostatkov, o ktorých dúfaš, že to nikto nevie, ale ty vieš, že áno, túžba byť viac, sklamanie z toho, že nie si, boj s každým smútkom, každou bolesťou, každým pádom, katastrofálnou traumou života…

Pravda, možno nie každý bojuje každú bitku. Niektorí sa už dávno vzdali.

Ale samotná skutočnosť, že tejto osobe bola pridelená táto bitka, nám hovorí viac, než sa dá povedať, pretože Ten, kto toho človeka stvoril, vie, že človek má moc zvíťaziť a vyhrať.

To samo osebe stačí na obdiv a pokoru a pýtanie sa samého seba: „Bojujem bitku takú krutú ako tú, ktorú očakávam, že tento človek vyhrá? V čom som lepší?”

Najnovšie príspevky