Čarodejníctvo pre deti

31 DECEMBRA 2021
Nová hračka s názvom Magic Mixies Magical Misting Cauldron je plyšové zvieratko s pripojeným kúzlom. Reklama povzbudzuje deti, aby si „namiešali svoj elixír a vyrobili si domáceho maznáčika!” za pomoci plastového kotlíka a „magických“ ingrediencií, ako aj knihou zaklínadiel, ktoré deťom pomáhajú „vytvoriť“ ich plyšové zvieratko. Tovar sa vypredával po celých USA. V čom je však skutočné nebezpečenstvo takejto hračky pre naše deti?

Pokyny predajcu, firmy Amazon pre Magic Mixies hovoria: „Nasleduj kúzlo pridávaním magických ingrediencií do kotlíka krok po kroku, čakaním na zelené svetlo a potom 3- krát ťukni…keď je elixír hotový, sleduj, ako sa z neho začína zdvíhať SKUTOČNÁ HMOTA.” Z hmly v hrnci sa vynára nový plyšák.

Akonáhle je čarovanie dokončené, deti môžu „znova a znova robiť skutočnú mágiu“ tým, že načítajú Magic Mixies späť do kotla, aby ich ukázali svojim priateľom, alebo si môžu vytvoriť svoje vlastné kúzla pomocou „režimu kúziel“. Ver mi, tu neide o premrštené ceny miliardového businessu. Tu ide o duše našich detí. Ako?

Predstierať mágiu, či hrať sa na čarodejníkov nie je nič nové. Ale táto hračka prichádza v čase, keď sa zvyšuje tlak na reklamu okultnej zábavy, najmä pre deti. Disneyho karikatúra „Soví Dom“ napríklad zobrazuje mladé dievča, ktoré slúži ako čarodejnícky učeň a učí sa ako sa stať čarodejnicou. Séria, ktorá získala ocenenia za zastúpenie LGBTQ+, bola zrušená len koncom roka 2021. Zábava s okultnou tematikou pre deti je taká bežná, že je takmer nemožné nevšimnúť si ju. Filmy ako „Harry Potter“ ospevujú a oslavujú čarodejníctvo a mágiu, takže nájsť kotlíky na hmlu a hračky, ktoré „čarovne“ vytvárajú roztomilé plyšové hračky, nie je príliš šokujúce.

A čarodejníctvo ako celok rastie v popularite medzi všetkými vekovými kategóriami, najmä v posledných piatich rokoch. Denník Daily Wire uviedol, že podľa prieskumu z roku 2018 počet ľudí, ktorí sa len v USA identifikujú ako čarodejnice, prevyšuje počet presbyteriánov. Denník Telegraph uviedol: „Keďže kresťanstvo v celej krajine upadá, pohanstvo sa presunulo do hlavného prúdu s čarodejníckym príslušenstvom na predaj na každej hlavnej ulici a praktikami normalizovanými v celej populárnej kultúre“. To viedlo k rozmachu priemyslu v hodnote 2 miliardy dolárov, ktorý je plný všetkého od tarotových kariet po kryštály.

Prečo sú tieto správy biblicky relevantné?

Keďže sa naša spoločnosť stále búri proti Bohu a Jeho morálnym normám, ktoré sú uvedené v Písme, nikoho neprekvapuje, že čarodejníctvo je čoraz populárnejšie.

Dnes už asi málokoho prekvapí, že čarodejníctvo je, a už celé storočia, štátnym náboženstvom aj Slovenska.

Boh a Biblia má veľa čo povedať k téme čarodejníctva. V starovekom svete boli takéto praktiky rozšírené medzi pohanskými (nežidovskými) národmi.

Boh veľmi jasne varoval židovský národ v čase Starej zmluvy, aby nemal nič spoločné s čarodejníctvom. V knihe Levitikus Boh varoval tých, ktorí sa podieľajú na čarodejníctve, slovami:

Lv 20,6-7: Ja dokonca obrátim svoju tvár proti tej duši a vyhubím ju spomedzi jej ľudu. Posväťte sa teda a buďte svätí, lebo ja som Pán, váš Boh.

Je tiež dôležité poznamenať, že hoci mnohí vidia čarodejníctvo ako neškodné „predstieranie“, najmä keď je prezentované deťom, vďaka Biblii vieme, že čarodejníctvo je reálnejšie, než si ľudia myslia. Hoci v Biblii často čítame o „čarodejníkoch“, ktorí klamali, že majú také schopnosti, Biblia jasne hovorí o niekoľkých prípadoch, v ktorých je odhalená realita za čarodejníctvom.

Napríklad v 1Samuelovej, kapitole 28 čítame, že Saul, prvý izraelský kráľ, vyhľadal ženu so „domácim duchom“ (ktorá vyvolávala duchov). Vojská prichádzali proti Izraelu, a keď sa Saul pýtal Boha, Pán mu odmietol odpovedať. Preto Saul prišiel za čarodejnicou, aby sa skontaktoval so Samuelom, ktorý nedávno zomrel, aby sa ho spýtal, čo má robiť.

Saulovi sa podarilo skontaktovať so Samuelom, ktorý Saulovi povedal, že Boh postavil svoju tvár proti nemu a kráľovstvo bude za jeho činy odrezané a dané Dávidovi.

Je dôležité pochopiť, že čarodejníctvo nie je len čosi vymyslené. Čarodejníctvo nie je výmysel ale REALITA. Rodičia zjavne a väčšinou nerozumejú nebezpečenstvám, ktoré sa za nimi skrýva, ale Satan rozhodne áno. To, čo začalo ako neškodne vyzerajúce televízne programy, filmy a hry pre deti, sa premietlo do čoraz väčšieho počtu mladých dospelých, ktorí sa ponárajú do okultizmu.

Terry James vo svojom článku „Zlo, keď nie je obmedzované“ písal o tlaku na propagáciu okultizmu medzi deťmi. takto: „Zatiaľ čo ten, Ktorý sa obmedzuje stále pokračuje v obmedzovaní zla pod úrovňou, na ktorú vystúpi počas éry Veľkého Súženia, ľudstvo víta inváziu cez brány, ktoré kedysi slúžili na ochranu tých najzraniteľnejších. Je to jasný signál, že Boh nebude dlho tolerovať netolerovateľné.”

Deti sú nevinné, kým nedosiahnu vek zodpovednosti za svoje duše,” vysvetlil. „Až do dosiahnutia tohto veku (v závislosti od každého jednotlivca) sa im počíta, že ich mená sú zapísané v Baránkovej knihe života. Pozvanie sveta démonov do myslí maličkých je pre Stvoriteľa všetkých vecí urážkou nesmierneho rozsahu.“

Mt 18,6: Ale kto by urazil [dal zhrešiť/položil kameň úrazu] jednému z týchto maličkých, ktorí veria vo mňa, pre toho by bolo lepšie, keby mu na krk zavesili mlynský kameň a utopil sa v hlbinách mora.

Prevzaté z denníka Harbingers Daily.

Rodičom, ktorí chcú dať svojim deťom skutočne čisté Božie Slovo, ponúkame naozaj rodinný, interaktívny a obrazový kurz Sedem Dní Stvorenia.

Najnovšie príspevky